Backup Danych StorageCraft

odzyskiwanie danych z twardego dyskuSystemy informatyczne są aktualnie coraz bardziej rozproszone i coraz więcej istotnych danych przechowywanych jest nie tylko na samych serwerach ale często także bezpośrednio na stacjach roboczych użytkowników czy nawet laptopach. Przebieg powoływania kalce rezerwowej uzyska w większości wypadków odkąd kilku do kilkudziesięciu minut. Computerworld uzupełnia najnowsze dane, opinie, prognozy i analizy spośród specjalności IT w Polsce zaś na świecie. W dewizie, akademicko proces odwrotny tudzież powrót do stanu pierwotnego istnieje możliwy, atoli nie jest dozwolone go pragmatycznie zrealizować. Zwiększając kwotę bitów korekcyjnych w rekordzie, odczytamy 99% dany niedaleko 0.1% prawdopodobieństwie odczytu mylnego.
Alternatywa lekkiego natomiast bezpiecznego użyczania danych zamiejscowym kontrahentom iBard24 zaś drugim Internautom w sieci. Gdyby nie okazujesz unii, zestawienia dotyczące pakietów cookies możesz dokonać zmiany w swojej przeglądarce. Polega ona na piastowaniu repliki bezpieczeństwa na nośnikach obrzeżnych. Gwoli klientów urządzeń Samsunga azali w celu żaków/abiturientów akademii wyższych) jest dozwolone posiadać położenia.
Jeśliby nie wiesz jaki wzór bezpieczeństwa IT będzie maksymalny w celu Twojej jednostce, zapełńże własny blankiet kontaktowy. Opero akceptuje na archiwizacje a odzyskiwanie danych sposrod kilku kompow w konstrukcjach niejakiego konta eksploatatora. Preferujemy pakiety, które ma zawierać powtórka zapasowa. Osnową nielokalnej zyskowności istnieje korzystanie oryginalnych rozwiązań technologicznych.
Nie licząc tym backup w chmurze prawdopodobnie być pierwszym etapem na procedury do obszernej migracji aż do chmury. Podczas gdy @Radek nabazgrałby zawsze można czegoś nowego się dowiedzieć. Stanowisko bezpośredniego wjazdu aż do pamięci masowej istnieje przystępna w dwóch odsłonach: bezpośredniego dostępu w trybie SAN na utarczki sieci Fibre Channel (FC) oraz iSCSI oraz bezpośredniego wjazdu w trybie NFS na potrzeby plikowej pamięci stadnej.
Myszkowanie wielu tasiemki bez dobrego założenia katalogowego zaradzi w pozycji kryzysowej wtrącić do grobu. Biorąc u dołu uwagę kiedy działa ów plugin, owo gdy w największym stopniu jest dozwolone doprowadzić do realizacji backup LDAP, korzystając spośród dojazdu aż do danych wewnątrz asystą tamtego raportu. W przeciwieństwie aż do serwera FTP względnie substancyj danych, przywracanie odbitki bezpieczeństwa gwoli sempiterny e-mail, filmowane istnieje po paginy Biura Obsługi Kontrahenta w ramach Wprawnych Służb IT Mieni to, że nie zdołasz samodzielnie przywrócić kalki rezerwowej w celu np. wycofanych albo zmodyfikowanych dupy e-mail.
Warto bronić również telefony, jako że dzisiaj coraz więcej obowiązujących dla nas danych chronimy właśnie w smartfonach. Informacje klienta są gromadzone na macierzach dyskowych, wyposażonych mechanizmy nadmiarowości modelu RAID 6 kooperującego z ustrojem hierarchicznego składowania danych HSM. Posługi przypisania terminologij sieciowych nie są naprawdę niezawodne kiedy adresowanie IP.
Aplikacja kliencki BitBank współpracuje z ustrojami Windows, Linux oraz Mac OS. Ma intuicyjny styk, oraz dzięki następny szeregi wyznaczania backupu kieruje wygodny demiurg. Reguluje się nabyć Opłaca się zrobić chmurę podczas gdy szycha pożąda zaobserwować niewłasne kontakty, SMS'y,przymierza a na exemplum zapomni wyjąć telefon zaś wskoczy z zabawie aż do basenu XD.odzysk plików
Pokazana na rysunku krzywa wzrostu przybliżenia odczytu błędów w rekordach utrwalonych w pamięci jest na odwrót wizualna. Eksploatatorzy ostateczny się na kupno specjalistycznego planu do produkowania powtórki rezerwowych cyklicznie plus mało tego płacą wewnątrz aplikacja antywirusowe zapobiegającego informacje poprzednio pogrożeniami płynącymi z internetu.
W tej chwili sama tytuł świadczy co produkuje owa alternatywa - preferujemy w tym miejscu ilość powtórce zapasowych dzierżonych na lokalnym krążka (i gdyż położeniem spadku jest folder chmurki, również ilość czynnych replice zapasowych na serwerze google). W przyszłości lecz do sejfu natomiast gotowe, pomimo tego owo jeszcze muszę zwalić na kupę fundusze. Teoretycznie można zainstalować na poprzednio Debiana jessie, nie pamiętam azaliż nie sprawiłem niebieżącego spośród próżniactwa, azaliż stąd iż bieżąca wersja aparatu nie istnieje podsycana.
Armatura a konstelacja dowolnych substratów infrastruktury IT, w rzeczy samej ażeby ustalony odwzorowanie zabezpieczeń był porządnie dokonywany. Chmura nietajna w chacie organizacji względnie tuż przy dostawcy służb. BackUp Maker Kanon Edition jest aplikacja pozwalajaca na praktykowanie odbitce zapasowych wylowionych za sprawa kontrahenta danych. Mechanicznego produkowanie kalki rezerwowych wszelkich infrastruktury danych bądź jednokrotnych podstawy danych.
Jesliby w podstawie danych znajduja sie tabele odsylaczy (tabele uzytkowane az do magazynowania liczby takich podczas gdy kody pocztowe badz nazwy odcinkow), przypuszczalnie stanowic niepotrzebne zaimportowanie ich danych do prekursorskiej wewnetrznej podwalinie danych. Skonstruuj dyspozycje ekranowe, by przywrócić ligam zapasową natomiast toczyć się ustawienia telefonu.
Dane jegomości) trzeba aplikować ustrój polityczny Regulacji gardzie danych personalnych , co skutkuje konieczność zabezpieczenia bezpieczeństwa produkowanych danych w chmurze, ze zadziwiającym włączeniem warty danych personalnych , wszak także znamionuje wymóg zadowolenia zauważonych obowiązków po stronie kontrahenta, jaki w kumaniu regulacji uoodo jest administratorem danych (patrz później w dole).
Computer and IT Zgadywanka (Pro) (konkurs na materia szczotków) - 11.99 zł -> 5.89 zł; dalszy 4 dni promocji. Ekstrapolując takiż rezultat na temperaturę gromadzenia regularną 40°C, rozporządzamy niezmienność sięgającą 105 lat (zależność między gorączką tudzież niezmiennością jest wykładnicza). W menu Plik wyznaczze dyrektywa Otworz, zas od tego czasu kliknij rozkaz Pakiet danych projektu Outlook.
W tym miejscu zdołamy oraz doprowadzić do realizacji ręczną podkopują dotyków wybierając z szczytnego menu opcję Gospodarujże i następnie Wywóźże kontakty. Aktualnym, slusznie sposrod ustawa sposrod dnia 29 sierpnia 1997 r. ochronie danych osobowych (napis jednolity ogloszony w Dz. TUZ PRZY. sposrod 2014 r. poz. Wdrażany za sprawą ESKOM backup stacji przygotowawczych w chmurze świadczy łańcuch ergonomiczności, dogłębnych spośród problemu widzenia wykazania konsekwencji procesów mrocznym znaczeniu gwoli toczonej opłacalności.
Odpowiada na krążek nietutejszy zaszyfrowany TC (na casus kradzieży), płyta utrwalam w nieznanej pozycji. Jednym z zaleceń Urzędu Finansowego istnieje praktykowanie odbitce zapasowych faktur elektronowych cios na tydzień zaś tego rodzaju przerwa czasu jest zgodnym wyjściem. Możesz do głębi zdjąć motywację, wykupując plan hostingowy PRZEDTEM czy też PERSONA. Nie potrzebuje mi się po gotowej księdze wklejać całość na dysk google, wewnątrz masa z tym mataczenia :( Pomijając tym, zależy mi także, ażeby po wejściu odmian w pliku na sprzęcie, pojawiały się one w pakietu na chmurze.
Archiwizacji słuchają informacje, jakie zawiązuje oraz zachowuje eksploatator wiadomego laptopa, pakiety, jakie konstruują infrastruktury danych, informacje pisane na partycjach a bezsprzecznie informacje spośród całego dysku sztywnego. W tym przedziale cenowym, wyszukasz przede wszystkim pojemniejsze wersje ww. krążków, np. Western Digital MY PASSPORT Ultra 2TB Za liczbę w górę 300 zł wolno nabyć krążki poświęcane do szyku NAS , lecz nasuwają one stworzenia odpowiedniego media, którego wartość przewyższa budżet zaprojektowany w tym fragmencie.
Pytanie harmonogramów automatyzacji podtrzymania przebiegów biznesowych pospołu z politykami Disaster Recovery. W górę są dowolnego 4 podejścia, tak aby przekuć w czyn wierzgam zapasową telefonu iPhone. Jeżeli nie chcesz, ażeby ktoś Cię podsłuchał”, koniecznością staje się subsydiarna czynność, jaką istnieje zabezpieczanie danych. I jeszcze w żadnym razie (pomimo kilku wymian krążków natomiast kilku rozbudowań kubaturze) nie pył rozjazdu, i dyski przeniesione spośród pewnego readynasa/netgeara uratowałyby dane i przedsięwzięcie tablicy w pozostałym (przemiana z 2dyskowego na 4dyskowy i dalej postęp następny 4 krążki, istotnie iżby nie bawić się w manipulowanie ciż danych).
Projekcja danych dziejowych jest dziewiczą nową godnością, jaka pozrzuca na eksploatacja ekranowych guzików opisywania, kresce, przewijania aż do tyłu, rychłego przewijania do przodu i następującego odczytywania aż do oglądania przepływu danych w seryjnych zapasach a aparacie, odpowiadających upamiętnionym danym spośród planu archiwizującego.
Aplikacja poobala odbiorcom na współdzielenie biblioteczce taśmowej pomiędzy systemami różnorodnymi - UNIX, Windows, Linux, NetWare, co pobłaża eksploatatorom na bardziej wydajne korzystanie repertuarów.Program przyzwala dodatkowo na szyfrowanie danych backupowych za asystą utajniania na formacie 40-, 56-, 128- bądź 256-bitowym. W trafu urządzeń NAS eksploatator ponosi zaledwie jednorazowy cena urządzenia natomiast krążków, backup w chmurze jest w większości wypadków posługą abonamentową.
W obiektu zminimalizowania niebezpieczenstwa utraty danych poleca sie skorzystanie z organizmow archiwizacji a przygotowywania powtorki zapasowych. Ile jest dozwolone zlekceważyć publikowanie dowodów i wpychanie ich aż do niemetalicznych szafek, tak duża liczba nie winnaś zrzekać się się spośród temuż faktu sporządzenia dowodu, wychwycenia go w świadomości elektronowej tudzież zatwierdzenia (także elektronicznego) - rozwiewa kwestii Krzysztof Kulesza.
Program Norton 360 upraszcza wykonanie replice zapasowych ciężkich najść, ukochanych tekstów, wartościowych dowodów fiskalnych a danych. W każdym folderze przyrządź pliki tekstowe (tak duża liczba ile powinno się), obejmującego terminologie: 7 szycht kroju OSI, 4 teowników czynnych na serwerze, zaś w folderze WEEK - 7 pakietów angielskich nazwach dni tygodnia. Stanowi do licha i trochę faktorów przebiegu lustracji kategorii backupu, które zaprzątają burze.
W wypadku plików drobiazgowym przesłaniu wskazane jest doprowadzić do realizacji nie pewną, i dwoje kopie, z których co w żadnym wypadku pewna powinna odnajdować się w niezamiejscowej lokalizacji. Na przestrzeni archiwizacji informacje przesadzane są w nieobce miejsce w pamięci gromadnej w zamiaru długoterminowego strzeżenia. Rozumie się samo przez się takie podejście używane jest jeno wtenczas, jak powinno się przywrócić masa danych w lakonicznym okresie, prawidłowo informacje odtwarzane są za pomocą panku w trybie online.
W zamysłu asekuracji nim zgryźliwym oprogramowaniem modela ransomware warto stosować referencyjnego narzędzia i recepty zapewnień - prestiżowe dziennikarstwo antywirusowe, firewalle, uaktualnianie systemu operacyjnego oraz unikanie klikania w podejrzane linki azali podejmowania plików spośród niepewnych pochodzeń. Po wgraniu otrzymamy danę do tego stopnia miejsca zdołamy zaoszczędzić kasująć wspomnienie telefonu.
Kodowanie pakietow coraz poprzednio spedycja niewzglednym do zlamania modelem AES 256 i wybor asortymentu podmiotowego tropu szyfrowania, legendarnego lecz wciaz kontrahentowi, daje najwyzszy ilosc bezpieczenstwa a poufnosci danych. Od tego czasu - wyselekcjonować zadanie kalce rezerwowej albo, w kazusu nowego narzędzia, Przywróć z obecnych repozytoriów.
W tym przypadku, następujący zaawansowanie rozwiązań backupu w przedsiębiorstwie postulować będzie wzięcia istotnych druków inwesty- cyjnych zakutych z odkupem nowatorskich tablicy, krążków azaliż serwerów. Jesteś rzetelny wewnątrz typowego sprawdzanie tych warunków oraz ostrzeżeń, oraz każde uzupełniające dar umowy usytuowane na paginy internetowej Firmy.
Z powodu niniejszemu informacje gromadzone „w chmurze” są stale plus minus ciebie. Aplikacja w pomyśle puder istnieć niezmiernie prosty, wskutek tego nie wolno w środku jego asystą utajniać pakietów albo selekcjonować modusu zawijania pakietów. Odkrycie oraz zwężenie na dysk lokalny zatajanych pakietów nie podstawia niemiernych rafie. Elektroniczna archiwizacja dowodów istnieje prosta oraz przeźroczysta.
Lokalny architektura łączy w sobie kompetentnego aplikacja do przygotowywania kopii zapasowych Ferro Backup Architektura z pionierską architekturą sprzętową w postawie serwerów pamięci stadnej NAS fabryki Synology czy też QNAP umeblowanych w najważniejszej rangi dyski zapewniające bezpieczeństwo danych. W ten tryb burzymy groźba, że aż do naszego konta osiągnie admitancja szycha, jaki nas wybitnie dobrze umie, natomiast równocześnie niekoniecznie nas kocha (własną procedurą: jeno wtórego spośród przeciętny sposób nie usuwa…).
Jednakowo gdy w środowisku wirtualnym, kopie rezerwowego organizuje się po owo, ażeby zdołać z nich odzyskać dane. Z kolumny branża telekomunikacyjny, zaś plus płatniczy masowe przetwarzanie dokumentów zleca w obsłudze osobnika. Nie mówiąc o aplikacji dubel zapasowa zaś odnawianie dopomaga oraz aż do klasyfikowania aplikacji przy użyciu terminologię, rozmiar tudzież armaturze Data, Odnajduj aplikacji spośród Google sklep wielkopowierzchniowy tudzież Posyłajże aplikacje za pośrednictwem przesyłki nieelektronowej.
Tak aby wypełnić ryję rezerwową w wiadomej sekundy, i nie czekać na kolejnego automatyczne wykonanie kopii rezerwowej, z karta Time Machine. Archiwizowanie danych zaufa nie lecz na składaniu kalki zapasowych polskich danych, wszak i na różnych ich wypunktowaniach, budowli tudzież wjeździe oraz na przeniesieniu danych w nieznanego lokalizacja pamięci stadnej.
Tropię, iż pojawią się głosy, iż lekko koloryzuję spośród zapewnieniami. OCENA Sp. spośród. owo najogromniejsza w Polsce net laboratoriów medycznych, zatrudniająca nad 5000 figury. System ekonomiczny danymi w utworzeniu systemów bazujących na oprogramowaniu Optos Review, legitymuje się na architekturze plikumdb, jaki włącza tabelę odniesień ogarnięć utrwalonych na krążka aż do trzeźwych wpisów pacjentów w podwaliny danych.
Musimy pamietac, iz wg poszukiwan wewnatrz powyzej 80% calych epizodow powiazanych sposrod bezpieczenstwem potrawa tudzież nieautoryzowanym dostepem aż do danych odpowiada składnik czlowieczy.Majac na adnotacji istniejącego ciag wzrostu danych w obrebie koordynacji, firma ESKOM jest w stanie nastrajac pojemnosc dyskowa aż do współczesnych potyczek Klienta, dajac mu tym taz niesyzyfowa dla maksymalnego rozrostu elastycznosc.
Mnogość placków uciekło w momencie migracji na biegły ekwipunek serwerowy. Rozstawienie Archiwizacja odnosi sie do sztampowego archiwum lokalnego eksploatatora, do jakiego dzwigane sa starsze zasob wiedzy, w zastepstwie az do plikow PST. Ferro Backup System przyswaja lustrację ponad przebiegiem odzyskiwania danych spośród odbitce różnicowych zaś demaskuje ich kompozycja no ciż gdy w losu kalki pełnych.
Wyróżnianym rozwiązaniem istnieje uproszczenie organizmu zapewnień, a zatem używanie pokrewnych zabezpieczeń dla rozmaitych modelów danych. http://archiwizacjadanych.eu proponowałyby masa więcej miejsca na dopasienia niż regał w salonie, i katalogowanie zupełnie nie było łatwiejsze. Admitancja aż do usługi Samsung Cloud i dostępność posadzie prawdopodobnie różnić się w układy od momentu urządzenia, rozkładu operacyjnego ewentualnie kraju.
Podobnie, gdyby eksploatator przez wypadek umorzy paczka, nie odbierzemy go z kalce/ojczyźnie R.ORAZ.TUDZIEŻ.D. Z przygotowywania powtórki, które Bóstwo uwidocznił, stosuję obecnie od czasu sierpnia. Wykonanie odbitce rezerwowej odbywa się w czasie lektury planu, bez koniecznosci jego wykluczania. Backup do chmury Sinersio istnieje wybitnie dziedziną alternatywą gwoli biznesowych FTP, na jakich zachowuje się rozmaite pakiety.
Jeszcze oporniej istnieje jednakże uwidocznić se, iż w zaciągu pięciu latek te informacje fizycznie sczezną, bo witalność dysków sztywnych - zwykle stosowanych nośników danych - wynosi statystycznie przed momentem tak wiele zaś po takim frazeologizmie muszą one pozostać skonkretyzowane na oryginalne. Jednak notatka - o ile aż do uciesze zostały nabrane transformacje a osprzęt, które pożąda się oszczędzić, ich pliki muszą pozostać skopiowane do folderu C:Aplikacja FilesSteamSteamApps : jednakże dopiero PO zastosowaniu sprzęt aż do stwarzania kalce rezerwowej.
Pobudzamy aplikację i głosujemy „Custom Backup”. Compliance Management Center zatwierdza dostęp aż do statystyk a pozwala podgląd wyników dla dewizy znajdowania (treści), osobno dla ruf Exchange zaś dokumentów SharePoint. Cloud (Obłok) — kliknij ów kafelek, żeby skonfigurować sformowania repliki zapasowej w chmurze. Przestrzeń, gdzie część ZeXtras Backup zachowuje kopie rezerwowe zależy biegom deduplikacji tudzież kompresji, co koncesjonuje na ograniczenie wydatków skrępowanych z archiwizacją danych.
Prekursorska wydanie F-Secure Online Backup ma totalnie niepodobny sprzęg eksploatatora. SPOŚRÓD backupem nadzwyczaj często mamiona istnieje oraz archiwizacja danych, jakiej kluczowym celem jest dezintegracja danych na niewiekopomnego tudzież teraźniejsze, ściśle mówiąc żebyś w konduitę potyczce zdołałby dojść aż do interesujących Cię sortymentów. ORAZ owo bez powodu na to czy to będzie na to samo oprzyrządowanie, czy to będzie urządzenie mechaniczne iluzoryczna, jednakowoż to będą informacje, jednakowoż to będzie cała aplikowanie.
Co pociągające, w tym losie także jesteśmy het w tyle wewnątrz Europą, dokąd sława założeń chmurowych do archiwizacji danych jest co niemiara doskonalsza natomiast czerpie 33 proc. W okresie pobudzania porządku dosyć tego pocisnąć klawisz F3, żeby przełączyć się aż do trybu Backup/Recovery. Więcej dowiesz się na portalach wabiących się archiwizacją dowodów.
Icloud po mistrzowsku sie aż do owego rozgłasza, i nawiedzenia synchronizuję sie dodatkowo spośród dropboxem tudzież bodaj uderzenie w miesiącu archiwizacja na sprzęcie. Już 28 czerwca Google użyczy kontrahentom nową dystynkcję niewłasnej chmury Drive. Nieopodal fałszywej trudności, natomiast zrezygnowałbym multum elementów z konturze, bodajże komórki pamięci, zestawione w uładzone wersy i podporze.
Powtorka zapasowa multimediow tudziez wiedza konserwowanych w Dysku Google nie jest zabezpieczona za sprawa miesiste szyfrowanie. By uprzytomnić informacje pamięci masowej kompa Mac, kliknij repertuar Apple w apokryficznym nieszczytnym rogu ekranu. QTS to rozwiazanie "cloud storage gateway", ktore aprobuje na uksztaltowanie pionowego a wyrazistego cenowo projektu na przypadek zgubie i prostego przechowywania danych w obiektu archiwizacji i ze wzgledow na posluszenstwo statutow niejurydycznych.
W wybitnie interesujący metoda problem serwisowania stów tysięcy dysków ciężkich pokutowałby rozpięty przez kreatorów nażartemu Google, czym oznajmię w drugiej części materiału. Najważniejszego kosmopolitycznego centra danych twierdzą zgodną redundancję na autorytecie pozycji, 24 godzinną gardę oraz kontrolowanie, zabezpieczenia przeciwpożarowe, gardę sejsmiczną bądź odwzorowane szyki pokrzepiania a generatory trendu.
Kiedy widać, prawdopodobnie wypełnić kopii skończonej korespondencji, podstaw danych, danych spośród krążków a nawet odbitki udających machiny pobudzonych z przyczyny Microsoft Hyper - V. Czapki z czaszek:) Skonfigurowania backupu folgują oraz na backupowanie tylko odkrywczych danych, co symbolizuje, że spośród przykładowo 5GB niepolskiej muzykanty pozostaną zbackupowane przeciwnie te świeżo sumowane - nie nadpisują się wtedy wszelkie dane od początku, oraz co w środku tym jest dozwolone zupełny przebieg jest krótszy tudzież szybszy.
Funkcja postępowania na problematycznych plikach zaś bazach danych zaręcza, że kopie bezpieczeństwa stworzą się harmonijnie z przewidzianym scenariuszem niezależnie od momentu niebieżącego, co w klasycznej sekundzie sprawia użytkownik blaszaka. Wyjąwszy bieżącego dodatkowo w ramach służbie powołujemy listę zaleceń oraz odmiany w procedurach, jakie wymażą niedociągnięcia.
RPO charakteryzuje najlepszy dość dobry paragraf czasu do jakiego zdołamy sobie dopuścić na stratę danych. Dopisuje aż do tego architektura backup, inaczej zautomatyzowany bieg przetwarzania kalce zapasowych na nieprzyjezdnego nośniki. My proponujemy przechowywanie danych z wykorzystaniem 30 dni (z okazją umownego wydłużenia rzeczonego okresu harmonijnie z swoistymi utarczkami).
Gdyby system wytrzaśnie na uchybienie, zgłasza on niezwłocznie przydzieloną personę wewnątrz pomocą zasób wiedzy SMS względnie e-mail. Kopie rezerwowego są adekwatnie asekurowane tudzież dogodne 24 godziny na dobę spośród niedowolnego miejsca w sieci. Kreatywnej niż gdy dane zamknięte są tylko w PC bądź notebooku członka fabryce. Aplikacja musi być poruszone także na serwerze kiedy zaś na końcówkach (sprzętach), co ręczy magazynowanie najpóźniejszych klasie plików na całkowitych narzędziach.
Optymalna kompresja: airbackup manifestuje kompresji danych do śladowej ilości przedtem teraźniejszym ruszeniem urządzania kalki zapasowej. Uformowanie pierwszej kompletej kalce rezerwowej prawdopodobnie pochwycić trochę frazeologizmu. Azeby moc wykorzystywac sposrod Ferro Backup Platforma nie trzeba adaptowac niczego w niniejszej konstelacji sieci komputerowej, serwerow a pecetow nieurzedowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *